Złączki ORFS, prawidłowy montaż

Montaż złączek ORFS – czy wiesz, jak to zrobić prawidłowo? 

W celu uzyskania właściwego połączenia bez względu na rodzaj przyłącza, rurki lub końcówki węża, ważne jest, aby znać i stosować właściwe etapy montażu, instalacji tego typu złączy. 

Przyłącze ORFS ma miękką uszczelkę w dedykowanym rowku.  

W momencie, gdy złączka jest prawidłowo zamontowana, uszczelka ta jest ściskana w CORG, który jest precyzyjnie obrobionym rowkiem na powierzchni korpusu złączki, po to by utworzyć szczelne połączenie. To właśnie sprawia, że poprawny montaż jest kluczem do zapewnienia szczelnych połączeń z uszczelką czołową typu O-ring w tym systemie. 

 

Jak wykonać prawidłowy montaż złączki O-Ring Face Seal (ORFS) 

 

Krok 1: Sprawdź, czy na końcu rury nie ma pierścienia samouszczelniającego.

 

Zacznij od sprawdzenia łączników ORFS, aby upewnić się, że O-ring jest prawidłowo założony w rowku (CORG). Jeśli nie ma pierścienia O-ring, przed przejściem do następnego kroku należy go prawidłowo zamontować.  

Jako Autoryzowany Przedstawiciel firmy Parker dostarczamy łączniki z fabrycznie zamontowanymi uszczelkami Trap-Seals. Te opatentowane uszczelki w kształcie trapezu zapewniają optymalne utrzymanie uszczelki, aby zapobiec wypadaniu podczas transportu i montażu, a także zapobiegają ścięciu uszczelki podczas montażu.  

 

Krok 2: Spasuj powierzchnię łącznika i połączenie.

 

Przyłóż płaską powierzchnię dopasowanego połączenia do powierzchni łącznika, tak aby w pełni stykała się z O-ringiem.  

 

Krok 3: Gwint i moment obrotowy. 

 

Ręcznie nakręcić nakrętkę na korpus złączki. Następnie dokręć go zalecanymi wartościami momentu obrotowego, których znajdziesz w części montaż i instalacja katalogu Parker 4300 . 

Postępując zgodnie z tymi krokami, masz pewność, że połączenia z uszczelką czołową O-ring będą szczelne.  

 

Natomiast o tym, dlaczego warto wybrać złącza typu ORFS w instalacjach wodorowych lub CNG możesz przeczytać w naszym artykule: 

 

INSTALACJE WODOROWE, DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZŁĄCZA ORFS? 

INSTALACJE CNG