Pompa T7EDS 072 B45 1R00 A100 Denison, awaria i co dalej…

Pompa T7EDS 072 B45 1R00 A100  Denison to jedna z kilku często spotykanych konfiguracji.

Użytkownicy, którzy decydują się na ten typ pomp łopatkowych Denison cenią sobie w nich zmniejszone zużycie energii, mniejszy poziomem hałasu, a przede wszystkim zwiększoną żywotność czy łatwy montaż.

Pomimo tych wszystkich zalet pompa jak każdy element układu może ulec awarii.  W takim przypadku użytkownik może zamówić nową pompę lub oddać zepsutą do regeneracji.

INSOTEC może wspomóc Cię w każdym z w/w wariantów. Jeżeli potrzebujesz dostarczymy Ci nową pompę łopatkową Denison prosto w fabryki. Natomiast gdy liczy się dla Ciebie czas, a Twoja pompa jest standardowym wykonaniem, nasz serwis może ją złożyć z oryginalnych podzespołów, które mamy na stanie. Ostatnim rozwiązaniem jest regeneracja pompy.

Regeneracja pompy łopatkowej Denison – jak to działa?

Pompa T7EDS 072 B45 1R00 A100  Denison to jedna z kilku często spotykanych konfiguracji.

W pierwszej kolejności musisz do nas wysłać zepsutą pompę Denison. Nasz serwis diagnozuje uszkodzenia – rozbiera pompę, przygotowuje dokumentację, wycenia elementy, które należy wymienić. Ty otrzymujesz raport ze specyfikacją uszkodzeń oraz wycenę wykonania regeneracji. Po Twojej akceptacji przystępujemy do działania. Czas realizacji uzależniany jest od tego czy na stanie magazynowym posiadamy elementy, które wymagają wymiany.

Zregenerowana pompa wysyłana jest do Ciebie niezwłocznie po zakończeniu prac.

Więcej o tym jak wygląda serwis pomp łopatkowych Denison możesz przeczytać w zakładce na naszej stronie POMPY ŁOPATKOWE DENISON – SERWIS

Warto również dodać, że nasz serwis przeszedł szkolenia w Fabryce Denisona we Francji, gdzie zdobyli niezbędną wiedzę i uzyskali status autoryzowanego serwisu z ramienia Parker Hannifin.

pompa T7EDS 072 B45 1R00 A100

Przyczyny awarii pompy T7EDS 072 B45 1R00 A100

Regenerując pompy dla naszych klientów, spotykamy się z różnymi przyczynami ich awarii. W ostatnim czasie z naszego serwisu wyjechała zregenerowana pompa łopatkowa T7EDS 072 B45 1R00 A100

Klient oddał ją w nasze ręce, ponieważ podczas pracy pompy nagle pojawił się głośny hałas i pompa przestała działać.

Po dokonaniu oceny stanu technicznego okazało się, że uszkodzeniu uległ wkład P2. Powodem awarii pompy T7EDS 072 B45 1R00 A100 była wcześniejsza awaria zaworu przelewowego współpracującego z pompą. Nagły wzrost ciśnienia (około 2 razy większe niż dopuszczalne) doprowadził do pęknięcia wirnika, zniszczenia wielowypustu na wałku napędowym. Natomiast opiłki metalu spowodowały zatarcie całego wkładu.

Pompa została naprawiona przez nasz serwis. Wymieniliśmy wał, wkład P2 oraz komplet uszczelek. Dodatkowo zaleciliśmy klientowi wymianę uszkodzonego zaworu przelewowego tak, aby nie doszło do ponownej awarii pompy T7EDS 072 B45 1R00 A100.

To tylko jeden z przypadków, jakie ostatnio diagnozowaliśmy i naprawialiśmy.

Szukasz sprawdzonego serwisu pomp łopatkowych Denison?