Jakie złącze wybrać do instalacji CNG, czyli takich, które pracują pod wysokim ciśnienie?
My polecamy System ORFS – CNG, który jest sprawdzonym rozwiązaniem w wysokociśnieniowych układach na całym świecie. Posiada on specjalny certyfikat ECE R110, potwierdzający możliwość stosowania złączy ORFS w instalacjach CNG.
Zaletą tego systemu jest:
- system formowania - rura kielichowana z idealnie gładką powierzchnią styku, uszczelką i czołem złączki wykonywana jest maszynowo w powtarzalnym procesie.
Połączenie nakrętki i korpusu złącza daje niezawodne połączenie bez efektu przemieszczania się nakrętki, tulei oraz złącza podczas pracy. - efekt blokowania kształtu - sztywne połączenie rury kielichowanej poprzez nakrętkę, tuleję oraz złącze zapewnia połączenie odporne na ”przeciągnięcie” w trakcie montażu. Wyklucza to zbyt mocne dokręcenie, czyli w konsekwencji możliwość deformacji połączenia podczas montażu.
- miękkie uszczelnienie, które zapewnia bezpieczny i powtarzalny montaż, czyli nieograniczone możliwości ponownego użycia. Wyklucza stopniowe uszkadzanie lub deformację, jakie mogą wystąpić przy połączeniu metal-metal. Zastosowanie miękkiego uszczelnienia daje wysoką odporność na wibracje, ponieważ dopasowuje się ono do połączenia.
Dodatkowo, warte uwagi są parametry techniczne złączy ORFS-CNG:
- materiał – stal nierdzewna lub stal ocynkowana
- ciśnienie pracy do 6000 psi (420 bar)
- uszczelnienie – HNBR o zakresie pracy od -40stC do +120stC
- porty przyłączeniowe wg SAE J1926-1 (UN/UNF), ISO6149-1 (Metryczne), NPT
- średnice rur od 6mm do 20mm
Montaż tych złączy jest bezpieczny i łatwy, nie wymaga dodatkowych, skomplikowanych przeróbek w instalacji.
Ze względu na swoją budowę, właściwości po demontażu złącze może być użyte ponownie, co zdecydowanie wpływa na koszty utrzymania instalacji.
Chcesz wiedzieć więcej, dlaczego te złącza nadają się do pracy w instalacjach CNG?